Představuje se vám Davle. Zavítejte do bývalé vorařské obce a objednejte si zde ubytování v soukromí

Chcete-li se vydat v okolí Prahy do přírody a užívat si nádhernou krajinu, pak se vypravte k soutoku Sázavy a Vltavy, nedaleko městyse Davle. V minulých dobách to bývala jakási dopravní křižovatka. Davle nabízí i levné ubytování u Prahy.

Proč si naplánovat výlet do Davle?

Davle je velmi oblíbeným východiskem výletů směřujících do dolního Posázaví. Objednejte si zde ubytování v soukromí a prohlédněte si oblast bývalé vorařské obce. Kromě soutoku výše zmiňovaných českých řek na vás zde čeká spousta zajímavých míst. Ta se nacházejí v těsné blízkosti Davle. Ta má i svoje nádraží, které leží na trati Posázavského Pacifiku. Velmi snadno se tak do těchto míst z Prahy dostanete i bez automobilu.

Po výstupu z vlaku vás přivítá nádherné lesnaté údolí Vltavy a Sázavy. Je to ideální místo pro celou řadu výletů. Vypravit se můžete proti proudu Sázavy. Oblíbeným cílem je i divoké Zahořanské údolí. Ubytování nabízí třeba Penzion Grado Davle. Zde si můžete svůj pobyt zpříjemnit a užívat si ubytování v penzionu.

Chcete-li mít dokonalou vyhlídku na soutok obou řek, pak se v  Davli vypravte na silniční most. Vystoupíte-li z vlaku na zastávce Petrov, vydejte se po turistické značce do Pikovic. Z obce pak dál proti proudu Sázavy vede legendární Posázavská stezka, v létě jsou Pikovice také cílem vodáků často plujících z Týnce nad Sázavou. Turisticky a botanicky významnou lokalitou je díky endemické rostlině kandík psí zub a pozůstatkům po středověké těžbě zlata blízký kopec Medník. To všechno jsou zajímavé tipy na výlety s dětmi v okolí Davle. Mezi ně patří i naučná stezka Vystěhované Hradištko, která připomíná období druhé světové války.