Tipy na výlety a levné ubytování v okolí Prahy

Na soutoku Vltavy a Sázavy, nedaleko centra Prahy se nachází Davle. Spadá do okresu Praha-západ. Klidné místo byste rozhodně nedaleko rušného centra Prahy nehledali. Pokud si chcete odpočinout a načerpat energii, využijte levné ubytování v Penzionu Grado a užívejte si místo obklopené lesy a vodou. Tajemnou atmosféru tomuto místu dodá tajuplný ostrov, na který se dostanete pouze lodí. To mohou být tipy na výlet s dětmi.

Kam na výlet na kole v okolí Prahy a Davle?

Davle má příhodnou polohu jako startovací, případně cílové místo pro turistické výlety. Občerstvení zde nabízí Pizzerie Davle. Během turistické sezóny místo navštěvuje velké množství turistů. Ti využívají místní služby. Patří mezi ně, kromě jiného, také ubytování v soukromí. Davle však nabízí i levné ubytování u letiště Praha a levné ubytování v Praze. Hledáte-li penziony v okolí Prahy, pak je to právě v Davli. Zajímavou pamětihodností je kostel svatého Kiliána, který je jediným kostelem tohoto zasvěcení u nás. V centru Davle se nachází novobarokní kaple Navštívení Panny Marie, která pochází z konce 19. století.

Turistické trasy

Zajímavé tipy na výlety představují i turistické trasy v okolí Davle. Můžete ho prozkoumat pěšky, vlakem nebo na lodi. Přes Davli vede Posázavský Pacifik, což je legendární železniční trať. Využít můžete i půjčovnu motorových lodí. Při plavbě snadno spatříte soutok Vltavy a Sázavy z hladiny řeky. To jsou zajímavé tipy na výlety s dětmi. Pěšky se můžete vydat i na nedaleký kopec Ďábel, kde se nachází jeden z geometrických středů Čech. Využijte ubytování, které nabízí některý rodinný penzion a prozkoumejte místní zajímavosti, třeba o prodlouženém víkendu. Vydat se můžete také na prohlídku perly Posázaví. Tu představuje hrad Český Šternberk. Milovníci piva zajisté zavítají do pivovaru Velké Popovice.